SP RTTY Contest 2014

Ostatni weekend kwietnia dla krótkofalowców jest czasem zawodów SP RTTY. Przez 24 godziny radioamatorom z Radioklubu „Fala” SP1KQR działającego przy Zespole Szkół Morskich w Kołobrzegu udało się nawiązać ponad 540 łączności z krajami położonymi na 6 różnych kontynentach. Liczy się nie tylko ilość QSO (łączności), ale też z kim zostały przeprowadzone (za łączność z własnym krajem 2 pkt., za łączność z własnym kontynentem 5 pkt., za łączność z innym kontynentem 10 pkt.). Teraz nasze wyniki zostaną poddane weryfikacji – zostaną porównane z logami innych stacji i dopiero po takim krzyżowym sprawdzeniu będziemy pewni wyniku – to już całkiem niedługo, w grudniu.
W zeszłorocznej edycji SP RTTY Contest uplasowaliśmy się na 3 miejscu spośród stacji klubowych z Polski (na 12 zawodników krótkofalarskiej wagi ciężkiej). Na drugim zdjęciu pokazany jest interface programu MixW, który pozwalał pracować emisją RTTY Gabrielowi, Markowi (uczniowie ZSM) i dorosłym członkom Radioklubu.

Z krótkofalarskim pozdrowieniem, VY 73! de SQ1NT

Scroll Up