Lekcje z IPN

W listopadzie uczniowie brali udział w prelekcji pracownika naukowego IPN, pana Michała Ruczyńskiego, pt.: „Żołnierze Wyklęci”/ „Szybkie dorastanie- młodzi w konspiracji”. Następne spotkanie z historią prezentowaną przez przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej odbyło się w marcu. Warsztaty z historii współczesnej pt.: „W samo południe” – wybory 4 czerwca 1989”, były prowadzone przez , pana dr Tomasza Skoniecznego.

Lekcja z IPN

W styczniu uczniowie uczestniczyli w seminarium organizowanym w ramach obchodów Dni Przyjaźni Polsko – Izraelskiej oraz Kultury Żydowskiej w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu.
W marcu klasy I Na i III N b brały udział w lekcji muzealnej pt.: Bój o Kołobrzeg – walki o miasto w 1945 r.” Uczniowie zwiedzili też wystawę „Dzieje Oręża Polskiego”.

Scroll Up