SP DX Contest 2014

Już od 1933 jest organizowany SP DX Contest – jego celem jest umożliwienie krótkofalowcom całego świata w określonym przedziale czasowym nawiązanie łączności z polskimi radioamatorami. Pierwszą edycję zorganizowali operatorzy zrzeszeni w Lwowskim Klubie Krótkofalowców. Udział w tych zawodach jest punktem honoru każdego polskiego krótkofalowca.

Radioklub "Fala" SP1KQR podczas SP DX Contest 2014

Pełne 24 godziny od 15.00 UTC w sobotę do 15.00 UTC w niedzielę pracowała radiostacja Radioklubu „Fala” SP1KQR działającego przy Zespole Szkół Morskich w Kołobrzegu. Gabriel i Stanisław oraz stare, krótkofalarskie wygi przeprowadzili w tym czasie 875 QSO (łączności). Jest to wielki postęp wobec wyników z roku poprzedniego, kiedy to uplasowaliśmy się na 21 miejscu spośród polskich stacji klubowych.

Radioklub "Fala" SP1KQR podczas SP DX Contest 2014

Jeśli jesteś zaciekawiony tym, co się dzieje w eterze lub zainteresowany radiotechniką – zapraszamy serdecznie do Radioklubu – pokój 302 w internacie.

Z krótkofalarskim pozdrowieniem, VY73! DE SP1KQR.

Scroll Up