77. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

1 września to nie tylko początek roku szkolnego. 77 lat temu Niemcy hitlerowskie zaatakowały Polskę łamiąc pakt o nieagresji, wypełniając przy tym postanowienia paktu Ribbentrop–Mołotow z ZSRR. Rozpoczęła się II Wojna Światowa – najstraszniejsza i najkrwawsza wojna w dziejach ludzkości. Nasz kraj jako pierwszy dał zbrojny odpór Niemcom płacąc potem niewyobrażalną dla dzisiejszych pokoleń cenę. Zginęło około 6 milionów obywateli Rzeczpospolitej.

77. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Co roku mieszkańcy polskich miast i wsi obchodzą tę tragiczną rocznicę. W Kołobrzegu uroczystości odbyły się na placu 18 marca. Przypomniano audycje radiowe z września 1939 roku, odczytano apel poległych. Złożono wieńce pod pomnikiem Walk o Kołobrzeg. W wydarzeniu uczestniczyła Kompania Honorowa Zespołu Szkół Morskich.

Tekst i fot.: P. Chlastawa

Scroll Up