SP DX Contest 2016

W dniach 2-3.04.2016 r. odbył się SP DX Contest 2016, najważniejsze zawody w kalendarzu każdego polskiego krótkofalowca. Załoga Radioklubu „Fala” SP1KQR działającego przy Zespole Szkół Morskich w Kołobrzegu brała udział w tym wydarzeniu pod specjalnym, kontestowym znakiem SN1X (im krótszy znak, tym szybciej można go wyemitować). 24 godziny pracy emisjami CW i SSB przyniosło 521 QSO (łączności). Z uwagi na słabnące warunki propagacyjne (rozchodzenie się fal elektro-magnetycznych, tzw.: „dołek propagacyjny”) jest to przyzwoity wynik, „głuche” były dwa spośród sześciu pasm używanych w zawodach. Teraz czekamy na krzyżowe sprawdzenie logów (dzienników zawodów) i końcową punktację – to tylko jakieś pół roku 😉 W skład zespołu SN1X wchodzili: uczniowie Zespołu Szkół Morskich Jan i Kamil oraz dorośli członkowie klubu.

01

Scroll Up