Finał Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeja

W dniu 31 marca 2015r. odbył się w sali Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie Finał Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeja – chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Krukowicz (3Nb), Łukasz Grzelak (2L), Dominik Okuń (3Ma), Dawid Szyjkowski (2Ma), Dawid Gerlipp (1Na), Jan Wróblewski (2Nb), Marcin Przywarski (2Nb), Krystian Romanko (3Nb), Adam Aleksandrowicz (3Nb) Gracjan Bogucki (1Nb). Zespół w rozgrywkach zajął IX miejsce. Uczestniczymy w finałach unihokeja trzeci raz, ale z roku na rok umiejętności naszych zawodników poziomem są coraz bliżej czołówki.

Finał Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeja

Unihokej jest sportem, w którym gra się za pomocą poliwęglanowych kijów zakończonych kompozytową blendą, dzięki którym można operować i strzelać na bramkę przeciwnika lekką, plastikową piłką, jest on szczególnie popularny w Szwecji, Finlandii i Szwajcarii. Podczas meczu unihokeja, zespół składa się 20 zawodników, oraz dwóch równorzędnych sędziów wspólnie podejmujących decyzje. Drużyna składa się z pięciu zawodników grających w polu oraz bramkarza, którego priorytetowym zadaniem jest zatrzymanie piłki zmierzającej do bramki.

Zawodnik może kontrolować piłeczkę jedynie blendą – nie może używać rąk, ramion ani głowy. Jedynie raz może użyć innych części ciała (przed kolejnym dotknięciem piłki ciałem, musi najpierw posłużyć się blendą). Taki przywilej może wykorzystać odbierając wysoką piłkę na klatkę piersiową, (lecz nie może wtedy odrywać obu stóp od ziemi), lub przyjmując ją stopą podczas podania od zawodnika ze swojej drużyny. Nie może jednak używać nogi do strzału na bramkę lub podania.

Należy się rozwijać – zachęcamy do uprawiania tej dyscypliny.

Scroll Up