IV Powiatowy Amatorski Turniej Bilardowy Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjalnych Miasta Kołobrzeg

Dnia 22 listopada 2013 roku w Zespole Szkół Morskich w Kołobrzegu na terenie internatu odbył się IV Powiatowy Amatorski Turniej Bilardowy Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjalnych Miasta Kołobrzeg. W odpowiedzi na wysłane wcześniej zaproszenia wraz z regulaminem i kartami zgłoszeń do udziału w turnieju zgłosiło się 13 zawodników z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych powiatu kołobrzeskiego oraz 7 zawodników reprezentujących 4 gimnazja miasta Kołobrzeg.

Turniej bilarda 8

Turniej rozpoczął się o godz. 9.00. uroczystym powitaniem uczestników przez panią dyrektor Joannę Hudziak  oraz krótkim przypomnieniem najważniejszych zasad gry. Następnie przystąpiono do losowania gdyż turniej odbywał się systemem pucharowym. Po ustaleniu kolejności gier rozpoczęto rywalizację. Rozgrywki odbywały się jednocześnie na dwóch stołach pod okiem wychowawców internatu Waldemara Skawińskiego i Michała Szmyta w roli sędziów. Dla zawodników oczekujących na swoją kolej przygotowano skromny słodki poczęstunek i napoje, a na świetlicy stół do tenisa stołowego, piłkarzyki. Turniej przebiegał w miłej atmosferze z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji. W wyniku rozgrywek zwycięzcą turnieju w kategorii szkół ponadgimnazjalnych został Kamil Walda z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich, na drugim miejscu Paweł Poniedziałek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, na trzecim Aleksander Adamiec ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im Z. Herberta. W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Patryk Obuchowski z gimnazjum przy Zespole Szkół Mechanicznych, drugie miejsce zajął Filip Zajler z Gimnazjum nr 3, trzecie natomiast Patryk Mierzchalski ze Społecznego Gimnazjum nr1 im. Z. Herberta. Za pierwsze trzy miejsca uczestnicy otrzymali puchary kije bilardowe, piłki oraz dyplomy, za kolejne miejsca zawodnicy z gimnazjum otrzymali okulary pływackie oraz każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom. Naszą szkołę reprezentowali Daniel Machczyński i Marcin Frontczak. Najbliżej zwycięstwa był Marcin Frontczak lecz niestety przegrał dwie ostanie finałowe rozgrywki i uplasował się na czwartym miejscu. Turniej zakończył się około godz. 14..00 wręczeniem pucharów nagród i dyplomów.

PS. Po kliknięciu na fotografię przeniesiesz się do galerii zdjęć z turnieju autorstwa Piotra Chlastawy.

Scroll Up