Wycieczka do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

7.11.2013 r. uczniowie klas drugich nawigacyjnych wzięli udział w wycieczce szkolnej do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W wycieczce uczestniczyło 45 osób. Opiekę sprawowali: nauczyciel  przedmiotów zawodowych  –  pan Wojciech Szczepanek oraz wychowawcy klas: pani Małgorzata Kadrzyńska i pani Barbara Michalska.

07

Wycieczka rozpoczęła się już o  4.45,  jednak wszyscy uczestnicy stawili się punktualnie. Podróż do Gdyni trwała cztery godziny. Na miejscu uczestnikami wycieczki zaopiekował się jeden z pracowników uczelni. Uczniowie  zostali podzieleni na grupy i  brali udział w licznych, bardzo atrakcyjnych zajęciach i prezentacjach. Duże wrażenie zrobiły zajęcia w planetarium. Obserwacjom nieba towarzyszył ciekawy wykład  na temat ciał niebieskich widocznych  obecnie  w Kołobrzegu. Młodzież odwiedziła  laboratorium łączności morskiej i radiolokacji, brała udział w zajęciach na symulatorze ARPA  i symulatorze spawania.  Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji na temat historii Akademii Marynarki Wojennej, systemu kształcenia, perspektyw  zawodowych. Na tablicach uwieczniających absolwentów uczelni, uczniowie odnaleźli kilka znajomych nazwisk nauczycieli pracujących w  ZSM w Kołobrzegu. Wiele emocji dostarczyła wizyta w symulatorze broni strzeleckiej „Śnieżnik”. Wszyscy uczniowie brali aktywny  udział w zajęciach strzelania. Po smacznym obiedzie uczestnicy wycieczki udali się do portu Marynarki Wojennej,  gdzie zwiedzili okręty:  ORP Wodnik, ORP Piast, ORP Zbyszko, ORP Orzeł, ORP Piorun. Największe wrażenie zrobiła na uczniach wizyta na okręcie podwodnym. Wycieczka zakończyła się około godziny 21.

Mimo zmęczenia, wszyscy jej  uczestnicy wrócili  zadowoleni, pełni wrażeń i emocji.

Scroll Up