Jasełka 2014

18 grudnia w świetlicy internatu odbyły się „Jasełka”, na które zostali zaproszeni uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Zespól uczniów z klasy I Mb i IV Na przygotowali przedstawienie nawiązujące do wydarzeń z Betlejem związanych z tradycją Świąt Bożego Narodzenia.

„… My, zaś jak polski obyczaj każe,
Jasełka niesiemy wam w darze…
Historię,
… My ją inaczej troszkę powiemy
I troszkę też pofantazjujemy…”

Uczniowie zaprezentowali sceny nawiązujące do tamtych wydarzeń, przybliżając wszystkim świąteczny klimat. Przedstawienie Jasełkowe rozpoczęła i zakończyła szkolna Scholka repertuarem znanych zespołów DESU oraz Czerwonych Gitar, przy akompaniamencie gitar: Igi Samulewskiej, Sergiusza Puściana i skrzypiec Gabriela Giermka. Całość uzupełniała dekoracja świąteczna.
Przedstawienie przygotowane pod kierunkiem p. Iwony Lubacz, przy wsparciu p. Barbary Piątek i Barbary Jasnoch.

01

Scroll Up