Relacja z gali „Szkolnego Pulitzera”

Redakcja „Ortodromy” w składzie: Paulina Boreczek, Patrycja Filipowicz, Natalia Zaborowska i Elżbieta Puc, 21 listopada 2014 r. wraz z 30 redakcjami gazetek szkolnych z województwa zachodniopomorskiego wzięła udział w Gali „Szkolnego Pulitzera”, organizowanej przez „Kurier Szczeciński”. Zaproszeni zostaliśmy do największej biblioteki na Pomorzu Zachodnim, czyli Książnicy Pomorskiej. Zapoznaliśmy się z jej funkcjonowaniem, zobaczyliśmy magazyny, dział konserwacji rękopisów, wchodziliśmy do działów, do których na co dzień nie mają dostępu użytkownicy biblioteki. Po zapoznaniu się z tajnikami tego miejsca, uczestniczyliśmy w konferencji prasowej z dyrektorem Książnicy Pomorskiej, Lucjanem Bąbolewskim, a tuż przed ogłoszeniem tegorocznych zwycięzców konkursu, dostaliśmy cebulki krokusów od pana Sylwiusza Mołodeckiego, z którego inicjatywy w Szczecinie zasadzono już tysiące tych kwiatów. Obiecaliśmy, że nasze również ukwiecą trawniki przed szkołą.
Nasza redakcja otrzymała nominację do nagrody głównej, lecz sama nagroda w tym roku przypadła gazetce ze Szczecina – „Maniakowi”. I chociaż nie zwyciężyłyśmy, to miło spędziłyśmy czas.

My, cztery blondynki w mundurach.

Scroll Up